Uczniowie szkoły uczcili Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyła się  akademia z okazji 85. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy Vc pod kierunkiem nauczyciela historii – pana Radosława Kmiecia oraz dzieci z zespołu wokalnego „Milusie” pod opieką pani Grażyny Kopeć.

Celem tego apelu było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat historii Polski oraz kształtowanie wśród najmłodszych postaw patriotycznych.

Dzieci występujące w czasie uroczystości stanęły na wysokości zadania. Ubrane na galowo, na tle pięknie udekorowanej, przez panią Elżbietę Juszczyk, sali, przedstawiły losy Polaków i państwa polskiego. Recytowały wiersze, które wprowadziły słuchaczy w wielką zadumę.

Dzieci z zespołu wokalnego „Milusie” odśpiewały najpiękniejsze pieśni patriotyczne tego okresu: „Rotę”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Hej, strzelcy wraz”, „Wojenko, wojenka”. Na szczególne wyróżnienie zasługują soliści, którzy pięknie i z wielką powagą zaprezentowali doniosłe pieśni. Są to: Wiktoria Makaś, Wiktoria Dębicka, Karolina Tarlach, Marta Balicka, Nataniel Wieczorek i Nikodem Głowacki.

Na koniec uroczystości uczniowie odśpiewali hymn narodowy, oddając cześć tym w wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grażyna Kopeć