Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

31 października 2007 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Uczennica klasy IV E powitała zebraną publiczność cytując myśl: „Biblioteka każdego zaprasza. Wejdź gościu i stań się przyjacielem książki”.

Następnie odbyła się krótka prezentacja multimedialna przedstawiająca zdjęcia darłowskich bibliotek szkolnych.

Po tym, jakże ciekawym wstępie, odbyła się część artystyczna: Sesja naukowa na temat „Wszystko o krasnoludkach”.

Uczniowie z klasy II A, wcielając się w małe ludki zaprezentowały modę krasnoludków, a uczennice z klasy IVE przedstawiły budowę anatomiczną, miejsca zamieszkania, księgę imion oraz tytuły książek, w których występują nasi ulubieńcy. Na koniec uczniowie przekonali widownię o fakcie,  że krasnoludki naprawdę są wśród nas i przedstawili drogę jaką należy pokonać, aby do nich dotrzeć.

W powyższym apelu udział wzięli: Patrycja Rusak, Dominika Madejczyk, Sara Kuśnierska, Klaudia Wrzesień, Zuzanna Płachta, Alicja Wasiluk, Mikołaj Rybarczyk, Apolonia Kułakowska, Krystian Gniady i Monika Retmańska.

Apel uświetnił występ zespołu wokalnego „Wiolinki” pod opieką Pani G. Kopeć.

Nad całością opiekę sprawowały Panie: D. Adryjańczyk oraz A. Lichańska.

A. Lichańska