3 tak 3-mać

Rozpoczął się nowy rok szkolny pełen kolejnych wyzwań i zadań do wykonania. Na początku pragniemy podsumować ubiegły rok pracy szkoły, a szczególnie akcji, której uczestnikami byli nasi uczniowie.

Wszystko rozpoczęło się w roku 2002. Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła z klasą", którą to zakończyła otrzymaniem tego zaszczytnego tytułu. Lecz to osiągniecie było niewystarczające i w roku 2005 troje nauczycieli przystąpiło do akcji „Nauczyciel z klasą". Po roku ciężkiej pracy, pełnym przeróżnych zadań, lekcji prowadzonych nowymi metodami, ocenianiu scenariuszy zajęć innych nauczycieli, troje wyjątkowych pedagogów otrzymało tytuł „Nauczyciela z klasą". Gdy zdobyliśmy te dwa tytuły, nasze aspiracje wzrosły, więc w 2006 roku zgłosiliśmy swój udział w akcji „Uczeń z klasą". Ponownie osiągnęliśmy sukces.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie, to „Szkoła z klasą", w której pracują „Nauczyciele z klasą" i uczą się „Uczniowie z klasą”.

Dorota Jastrzębska

Jolanta Czarnuch