Cała „Trójka” czyta dzieciom!

„A to miej na pilnej pieczy,

abyś czytał, kiedy tylko możesz”

Mikołaj Rej

Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce w domu rodzinnym. To najpierw rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Szkoła jest kolejnym etapem, w którym utrwalamy u małych czytelników zamiłowanie do literatury.

Dlatego chcąc wyjść naprzeciw problemowi i pomóc rozkochać dzieci w książkach biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i zorganizowała głośne czytanie dla uczniów klas I – III.

W bajkowej scenerii dzieci słuchały tekstów Rafała Wejnera ze zbiorku „Wierszolandia”, które pięknie odczytali zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się : pani dyrektor szkoły, wicedyrektorzy, pedagog, nauczyciele oraz bibliotekarz z Biblioteki Miejskiej w Darłowie.

Każde spotkanie urozmaicone było zabawami dydaktyczno-ruchowymi związanymi z przeczytanymi tekstami. Późniejsze zaangażowanie i aktywność małych czytelników świadczyła o tym z jak dużą uwagą i skupieniem słuchali czytanych bajek.

Przekonało nas to o tym, że jeśli razem z nauczycielami i rodzicami będziemy rozwijać w dzieciach miłość do książek sprawimy, że czytanie stanie się dla nich potrzebą i pasją.

Dlatego mając na uwadze korzyści, które płyną z czytania pragniemy dalej kontynuować dalej takie przedsięwzięcia.

Dorota Adryańczyk

Joanna Klimaszewska-