Darłowska „Trójka” dołączyła

do „Akcji Afganistan”

W styczniu 2009 roku na ręce Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr3 w Darłowie został złożony „List otwarty do uczniów, młodzieży, rad pedagogicznych”, którego nadawcą była Komenda Hufca w Sławnie. List ten dotyczył propozycji wspólnego działania i aktywnego przyłączenia się do „Akcji Afganistan”.

Już niejednokrotnie uczniowie darłowskiej „Trójki” przekonywali o swojej ofiarności i wrażliwości. Podobnie było i tym razem. W dniach od 7 do 16 stycznia do specjalnie przygotowanego kosz, wszyscy, którym los afgańskich dzieci nie był obcy, wrzucali: odzież, maskotki, gry, artykuły szkolne.

Następnie wszystkie dary zostały przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego spakowane i przekazane organizatorom akcji.

A.Nowak-Pawlicka