Witamy dostojnego Gościa

- Ks. Biskup Edward Dajczak

w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie

W piątek 21 listopada o godzinie 1200  Ks. Biskup Edward Dajczak przekroczył próg naszej szkoły. Odwiedziny te odbyły się w ramach zaplanowanej wizytacji darłowskiego dekanatu, a dokładniej Parafii Św. Gertrudy w Darłowie, na terenie której znajduje się nasza szkoła.

Najpierw Ks. Biskup w towarzystwie Pani Dyrektor Hanny Mikulskiej i Ks. Proboszcza Eugeniusza Gnibby spotkał się z klasą VI c, która nie tylko zasłużyła na to spotkanie swoim zachowaniem ale, chciała ks. Biskupowi zadać wiele przygotowanych przez siebie pytań na nurtujące ich tematy. Uczniowie w ramach odpowiedzi usłyszeli piękne świadectwo o rodzinie Księdza Biskupa, o drodze do kapłaństwa, o spotkaniach z młodzieżą na „Przystankach Jezus” i o spotkaniach Księdza Biskupa z Panem Bogiem.

Następnie Ks. Biskup spotkał się ze Szkolnym Kołem Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty - które powstało jako pierwsze w naszej Diecezji (obecnie jest już 103). Przedstawiciele Koła przywitali Ks. Biskupa śpiewem i opowiedzieli o swojej dotychczasowej działalności. Ks. Biskup natomiast w trakcie rozmowy przybliżył parę ciekawych szczegółów z życia Matki Teresy, jak również zauważył jak ważna jest praca dla dobra drugiego człowieka, która  nigdy nie zostaje bezowocna. Po spotkaniu członkowie Koła zaprosili Ks. Biskupa do wzięcia udziału w posadzeniu żonkili przy szkole, aby w ten sposób uroczyście zakończyć pierwszy etap akcji „Pola nadziei” w naszej diecezji. Do uroczystego sadzenia dołączyli się przewodniczący Rady Miejskiej p. Zbigniew Grosz oraz obydwie panie wicedyrektorki szkoły p. Katarzyna Łusiewicz i p. Bogusława Skoneczna.

Po spotkaniach z dziećmi odbyło się także spotkanie z nauczycielami.

Ks. Biskup podkreślił, że bardzo chciał tego spotkania, żeby przede wszystkim podziękować wszystkim nauczycielom za ich trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia, a szczególnie za to, że niektóre dzieci jedynie w szkole od swoich nauczycieli mogą usłyszeć dobre słowo, czy pochwałę co może mieć wpływ nawet na zmianę ich całego życia.

Na zakończenie spotkania ks. Biskup uwiecznił swoją obecność wpisem do szkolnej kroniki. A Pani Dyrektor wręczyła dostojnemu Gościowi symboliczny upominek z napisem „Przyjaciel Szkoły”

Wszystkie spotkania upłynęły w bardzo radosnej i miłej atmosferze, szkoda tylko, że trwały tak krótko.

Grażyna Ososko