Szkolne eliminacje konkursów interdyscyplinarnych

W darłowskiej „Trójce” odbyły się szkolne eliminacje konkursów organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

18 listopada miał miejsce „Konkurs z języka polskiego z elementami historii”. Przystąpiło do niego trzynaście osób, spośród których wyłoniono cztery najlepszych uczniów. To oni będą reprezentować szkołę w rejonowym etapie tego konkursu.

W teście pisanym przez uczniów maksymalnie można było zdobyć 40 punktów. Zwycięzcami okazali się: Dawid Durman VId (33p.), Weronika Wolska VIa (32p.), Adrianna Ambrożek VIc (29 p.) i Piotr Morawski VIa (28p.).

Dwa dni później- 20 listopada odbył się „Konkurs z matematyki z elementami przyrody”. Spośród szesnastu uczestników, którzy maksymalnie mogli uzyskać z testu 33 punkty, do rejonowego etapu zakwalifikowali się: Piotr Morawski (29p.), Łukasz Więckowski (26p.), Kamila Kalinowska (24p.) i Kinga Makuch (24p). Wszyscy ci uczniowie są z jednej klasy – VI a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.