„Góra Grosza” -

podsumowanie akcji w SP3 Darłowo

Wspierając akcję Towarzystwa „Nasz Dom”, które pozyskuje fundusze na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka oraz innych placówek opiekuńczo - wychowawczych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie włączyli się kolejny raz do akcji „Góra Grosza 2008”.

Powołany komitet organizacyjny, reprezentowany przez uczniów z klas IV-VI w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2008 roku podczas przerw międzylekcyjnych zbierał ofiarowane przez innych grosze.

Uczniowie chętnie przekazywali swoje oszczędności, by pomóc rówieśnikom, często rezygnując z kupna słodyczy w szkolnym sklepiku. Byli świadomi tego, że każda, nawet niewielka   wpłata   może   poprawić   los   innych  dzieci,  potrzebujących   miłości,  ciepła i prawdziwego domu, w którym będą się czuć bezpiecznie.

W sumie w SP3 w Darłowie udało się zebrać i przekazać Towarzystwu „Nasz Dom” 371,39 złotych.

Dzięki tej inicjatywie dzieci uczyły się ofiarności i pomocy na rzecz potrzebujących, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną sprawą.

Joanna Klimaszewska