Kiermasz Wielkanocny

Podczas zebrań z rodzicami, w dniach 7 i 8 kwietnia 2009r., odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie „KIERMASZ WIELKANOCNY”. Dzieci indywidualnie i z wychowawcami na zajęciach lekcyjnych wykonały kartki i dekoracje świąteczne, a rodzice upiekli pyszne ciasta.

Wszystkie kartki i dekoracje wcześniej wzięły udział w konkursie plastycznym, który został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI.

Nagrodzono prace następujących uczniów:

POZIOM KLASY I – III KARTKA ŚWIĄTECZNA

1 miejsce Roksana Synakiewicz kl. II c

2 miejsce Klaudia Szymczak kl. III b

3 miejsce Julia Brygała kl. II c, Krystian Referda kl. II c, Szymon Perka kl. I c

Wyróżnienia:

Dominika Schań kl. III c, Aleks Biernat kl. II c, Dawid Schań kl. I d, Wiktoria Konopna kl. III b, Dawid Białek kl. III b, Katarzyna Anuszkiewicz kl. I a, Wiktoria Witkowska kl.I d, Tobiasz Basałaj kl. III b.

POZIOM KLASY IV – VI KARTKA ŚWIĄTECZNA

1 miejsce Julia Studzińska kl. IV c

2 miejsce Filip Mordacz kl. IV c

3 miejsce Tamara Romaniuk kl. IV a

Wyróżnienia:

Damian Kozłowski kl. V b, Klaudia Wrzesień V e, Katarzyna Witkowska kl. IV .

POZIOM KLASY I – VI DEKORACJA ŚWIĄTECZNA

1. miejsce Dominika Schań kl. III c

2. miejsce Dawid Schań kl. I d

Rodzice i dzieci z klas młodszych z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w organizacji kiermaszu. Przygotowano również ogłoszenia zachęcające rodziców do czynnego uczestnictwa w kiermaszu i ciekawą dekorację wiosenno – świąteczną. Oprócz zakupu kartek, dekoracji wykonanych przez dzieci i organizatorów można było przy filiżance kawy lub herbaty spróbować pysznego domowego ciasta.

Podczas kiermaszu uczniowie klasy III b  sprzedawali gazetkę szkolną „ Małe co nieco” , która również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Przyjazna i miła atmosfera towarzysząca całej imprezie, zadowolenie i uśmiech na twarzach oraz wyrazy uznania za ciekawą organizację całego przedsięwzięcia były najwspanialszą zapłatą za trud dzieci, rodziców i nauczycieli. Fundusze zgromadzone podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na cele szkolne. Z wcześniejszych środków zgromadzonych w ten sposób została odnowiona sala lekcyjna nr 6, zakupiono odtwarzacz DVD oraz nowoczesny telewizor.

Organizatorami kiermaszu były nauczycielki nauczania zintegrowanego wraz ze swoimi uczniami: pani Ewa Filipek z klasą I a, pani Joanna Iwanowska z klasą III b oraz pani Justyna Tomczyk z klasą II a.

Ewa Filipek