PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ POD HASŁEM   „ KRAJOBRAZY POLSKI – TRADYCJA, WSPÓŁCZESNOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ ”

KLASY I-III

W lutym odbyły się na  poziomie klas I- III szkolne eliminacje  do konkursu  plastycznego pt. „Krajobraz Polski – tradycja, współczesność i przyszłość” organizowanego w ramach  przeglądu twórczości plastycznej dzieci i młodzieży przez DOK w Darłowie.

Uczniowie do 18 lutego mogli składać swoje prace wykonane dowolną techniką plastyczną do pani Ewy Filipek.

Następnie komisja w składzie: p. Ewa Filipek, p. Justyna Tomczyk i p. Joanna Iwanowska spośród zgłoszonych prac wybrała najciekawsze, które zostały zakwalifikowane do przeglądu na etapie miejskim.

Wybrano prace plastyczne następujących uczniów: Karol Walczak, Aleksandra Rudzka, Magdalena Walczak, Oliwia Michalak, Monika Wandas, Paulina Dominiak, Karolina Sikora, Patrycja Florek, Marta Sobieraj, Kinga Lis, Konrad Meresiński, Oliwie Ślifierz, Nikola Olchowik, Wiktoria Siepietowska, Wiktoria Konopna, Kacper Pęczek, Wiktoria Gościniak, Gabrysia Kowalska, Michał Ciach, Klaudia Szymczak, Erwin Niezawitowski, Jakub Redliński, Dawid Kawczyński, Nikola Jacyszyn, Patrycja Szymczak, Wanesa Kuśnierska, Katarzyna Anuszkiewicz, Kacper Płachta, Oliwia Stukan, Weronika Drzewucka, Dawid Siwek, Przemysław Wrzesień, Magdalena Polakowska, Dawid Jasiewicz, Jan Bąk.

20 lutego prace zostały dostarczone do DOK w Darłowie.

Na etapie miejskim komisja nagrodziła prace następujących uczniów z klas młodszych: Stukan Oliwia – III miejsce, Kawczyński Dawid – wyróżnienie, Drzewucka Weronika – wyróżnienie, Meresiński Konrad – wyróżnienie, Dominiak Paulina – wyróżnienie.

Prace wyróżnionych uczniów wykonane były pod kierunkiem p. Ewy Flipek i p. Anny Bukowskej.

Obecnie wystawę nagrodzonych prac można oglądać w kinie „Bajka”, a następnie od 14 marca w Zamku Książąt Pomorskich.

Aktualne informacje na temat przeglądu można uzyskać na stronie internetowej www.dokdarlowo.pl i kultura@darlowo.pl

Organizator konkursu na etapie szkolnym

mgr Ewa Filipek