11 listopada -Święto Niepodległości

90.  rocznica odzyskania  niepodległości przez Polskę stała się okazją do uroczystego apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Uczniowie klasy Vd pod kierunkiem pani Elżbiety Juszczyk i  pana Radosława Kmiecika zaprezentowali widowisko obrazujące losy państwa polskiego od pierwszego rozbioru do dnia upragnionej wolności w 1918 roku. Organizatorzy w szczególny sposób wyeksponowali  symbole narodowe Polski. Zatroszczyli się także o to, aby o niełatwej historii naszego kraju opowiedzieć w przystępny, nawet dla najmłodszego widza, sposób.

Nastroje minionych dni  podkreślała dekoracja o charakterze listopadowej aury oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez panią Marzenę Wolską.

Należy mieć nadzieję, że uroczysta lekcja historii stała się iskierką wzmacniającą patriotyzm  wśród społeczności naszej szkoły.

Elżbieta Juszczyk

Agnieszka Nowak-Pawlicka