Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej nr3 w Darłowie

„ My, uczniowie pierwszej klasy

Tobie książko przyrzekamy,

Że szanować Cię będziemy,

Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika

będziemy przestrzegać pilnie,

I z Twych rad i Twych mądrości

korzystać od dziś usilnie.”

Tak brzmiały słowa przysięgi złożonej w styczniu przez uczniów klas pierwszych podczas przyjęcia ich w poczet czytelników Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Uroczystość została poprzedzona zaproszeniem Pierwszaków i ich wychowawców przez Miłościwie Panującą Książek Królową do Jej królestwa – biblioteki.

W bajkowej scenerii czekało tam na nich mnóstwo zagadek, krzyżówek i łamigłówek związanych z czytaniem i książkami.

Na zakończenie każdy uczeń mógł po raz pierwszy wypożyczyć książkę do domu. Na wszystkich Pierwszaków czekała też miła niespodzianka. Każdy otrzymał pamiątkową książkę z tekstem ślubowania, pod którym miał złożyć własnoręczny podpis.

Uradowane i zachwycone twarze małych czytelników świadczyły o tym, iż chętnie będą odwiedzać szkolną bibliotekę i czytelnię.

Dorota Adryańczyk