Uczniowie udowodnili, że „Na wszystko jest przysłowie

7 listopada b.r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się konkurs pod nazwą „Na wszystko jest przysłowie”. Organizatorkami tego konkursu były panie: Joanna Klimaszewska i Dorota Adryańczyk. Natomiast w zmaganiach wzięły udział dwuosobowe zespoły uczniów z klas piątych i szóstych.

Poszczególne konkurencje wymagały od dzieci dokończenia przysłowia, odgadnięcia powiedzenia na podstawie wylosowanego rekwizytu, czy rozwiązania krzyżówki.

Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą. Doskonale wiedzieli, komu wieje wiatr w oczy, blisko czego pada jabłko, co wypływa na wierzch. Największą trudność sprawiło dzieciom odpowiedzenie na pytanie, które zwierzę swój ogon chwali. Teraz już każdy z uczestników konkursu wie, że chodzi o pliszkę.

Zwycięzcami zmagań zostały w kategorii klas piątych: Martyna Budna i Patrycja Stasiak z Va. W grupie szóstoklasistów najlepsze były: Kinga Cichy i Idalia Jaskulska z VIa. Trud włożony w przygotowanie do konkursu został przez organizatorki doceniony i dlatego każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Ci najlepsi – książkową.

Dodatkową nagrodą jest świadomość, że zna się przysłowie prawie na każdą życiową okoliczność.

Agnieszka Nowak-Pawlicka