POMAGAM BO LUBIĘ...

To najczęściej wypowiadane hasło przez młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

W ostatnich tygodniach wolontariusze prowadzili akcję zbiórki karmy, koców i innych akcesoriów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt przy ul. Topolowej w Koszalinie. Uczniowie szkoły aktywnie włączyli się do akcji. Najwięcej darów przekazały dzieci z klasy I „B” z wychowawczynią Grażyną Kopeć i klasy II „A” z wychowawczynią Małgorzatą Marek i Ireną Jarosińską – Dyko.

Podsumowaniem akcji była wycieczka do koszalińskiego schroniska zorganizowana przy pomocy Rady Rodziców i Centrum Wolontariatu. W trakcie wycieczki dzieci poznały warunki życia zwierząt w schronisku, specyfikę pracy ich opiekunów oraz przekazały dary zebrane w czasie trwania akcji. Władze schroniska uhonorowały uczniów naszej szkoły tytułem „Najlepszego Przyjaciela Zwierząt”.

Małgorzata Marek

Dorota Adryańczyk