ŚLUBUJEMY ….

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Tak właśnie brzmiały słowa przysięgi złożonej  5 listopada 2008 roku przez pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Wielodniowe przygotowywania i próby zaowocowały przepięknym występem. Było w tym przedstawieniu wszystko. Uśmiechnięte dzieci deklarujące jednocześnie chęć sumiennej nauki i beztroskiej zabawy z rówieśnikami, dzieci znające swoje prawa i obowiązki.

Uczniowie prezentowali się niezwykle dostojnie w swoich granatowych mundurkach i białych, marynarskich kołnierzach. Z dumą każdy z nich przyjął słowa Pani Dyrektor Hanny Mikulskiej: „Mianuję Cię na ucznia”. Następnie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali z rąk Komendanta Placówki Straży Granicznej w Darłowie Pana kpt. mgr Mikołaja Kaczanowicza Paszport Służbowy Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza WOP w Darłowie.

Swój sukces uczniowie zawdzięczają niewątpliwie pracy wychowawców – Pań: Ewy Filipek, Grażyny Kopeć, Doroty Krajczyńskiej–Gruba, Bogusławy Skonecznej, Urszuli Kaczkowskiej i Aldony Śmigielskiej. Swoją dekoracją zachwyciła zebranych Pani Dorota Adryańczyk.

Wszystkim, którzy pozwolili tego dnia zabłysnąć naszym dzieciom, a nam poczuć wielką dumę i przejmujące wzruszenie – Dziękujemy.

A. Nowak-Pawlicka