Najlepsi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie - wyróżnieni!

„Chcesz być czymś w życiu, to się ucz

Abyś nie zginął w tłumie;

Nauka – to potęgi klucz,

W tym moc, co więcej umie”.

Ignacy Baliński

18 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyła się podniosła uroczystość. Najlepsi uczniowie oraz sportowcy zostali nagrodzeni stypendiami ufundowanymi przez Urząd Miasta w Darłowie. Ceremonii tej towarzyszyli wyjątkowi goście - przyjaciele naszej szkoły:

Burmistrz Miasta Darłowa – pan Arkadiusz Klimowicz,

Przewodniczący Rady Miasta – pan Zbigniew Grosz,

Kierownik Referatu i Spraw Społecznych – pan Zbigniew Mielczarski,

oraz Komendant Placówki Straży Granicznej w Darłowie – kapitan Mikołaj Kaczanowicz.

Nie zabrakło także Rodziców wyróżnionych dzieci.

Aby znaleźć się w gronie najlepszych uczniów SP3, należy osiągać wysokie wyniki w nauce (średnia ocen za I sem. 4,80 i więcej) i wyróżniać się zachowaniem. Wśród tych najlepszych, którym nagrody pieniężne wręczyli osobiście Dyrektor Szkoły – pani Hanna Mikulska i Burmistrz – pan Arkadiusz Klimowicz, znaleźli się:

klasa IVa:

Kamila Pawluk 5,18, Kacper Krakowiak 5,09, Tomasz Tocha 5,00,

Oliwia Lendzian 4,81

klasa IVb:

Milena Łusiak 4,90, Dawid Adamelak 4,81, Magdalena Michalak 4,84

klasa IVc:

Julia Studzińska 5,05, Filip Mordacz 5,00, Kacper Waliszewski 4,90,

Kamila Cabaj 4,81, Piotr Dudziński 4,81

klasa IVd:

Marta Balicka 4,81, Piotr Tarzyński 4,81

klasa Va:

Martyna Chabinka 5,18, Kinga Ławrów 4,90

klasa Vd:

Monika Trapik 5,18

klasa Ve:

Kinga Pakmur 5,27, Dominika Madejczyk 5,00, Klaudia Wrzesień 4,91

klasa VIa:

Kinga Cichy 5,0, Kinga Makuch 5,0, Kamila Kalinowska 4,9,

Piotr Morawski 4,8

Stypendia zostały także przyznane najlepszym sportowcom, wśród których znaleźli się: Remigiusz Skok VIa, Daniel Lichocki VIb i Przemysław Wołyniec VId

Tego dnia pani Dyrektor wyróżniła także wszystkich uczniów klasy IIa i IIc. Specjalna pochwała należy im się za to, że wzorowo i wyjątkowo bezpiecznie, pod czujnym okiem swoich pań: Małgorzaty Marek, Ireny Jarosińskiej-Dyko i Wioletty Mordacz, spędzają przerwy międzylekcyjne.

Nad całością imprezy i jej wyjątkowym charakterem czuwały opiekunki Samorządu Szkolnego. Natomiast o oprawę artystyczną zadbały panie: Marzena Wolska i Anna Rudzka.

To był na pewno niezapomniany dzień. Wszystkim wyróżnionym i Ich Rodzicom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

Agnieszka Nowak-Pawlicka