"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś wszystkim kojarzy się z czymś przyjemnym, miłym i dobrym. To synonim przyjaciela, który jest zawsze, w dobrych i złych chwilach. On nas nigdy nie zdradził i nie zranił, a jego obecność czyni każdego z nas szczęśliwszym, kochanym i potrzebnym.

Dlatego tej wyjątkowej postaci poświęcony został wyjątkowy dzień, organizacją którego w SP3 w Darłowie zajęły się Panie Dorota Adryańczyk i Joanna Klimaszewska.

Przez kilka dni w szkolnej bibliotece gościły One wraz z Pluszowym Misiem najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na urodziny Misia dzieci z klas drugich i trzecich zaproszene zostały wspólnie ze swoimi ukochanymi przytulankami. Podczas uroczystości był tort i obowiązkowe zdmuchiwanie świeczek. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, po którym  dzieci brały udział w niedźwiadkowym tańcu i misiowych zmaganiach. Z wielkim zainteresowaniem najmłodsi wysłuchali również historii Pluszowego Misia. Doskonała zabawa i świetne humory dopisywały wszystkim podczas urodzin i towarzyszyły przez długi czas.

Pluszowy Misiu, dziękujemy za gościnę i z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny.

Justyna Tomczyk