Sami zapracowaliśmy na wycieczkę!

Nasza klasa, VI a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, wzięła udział w II edycji konkursu przeprowadzonego pod patronatem burmistrza Darłowa „Pomóżmy zakwitnąć kasztanowcom”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kolegów i koleżanek udało nam się zebrać 933 kg liści kasztanowców i tym samym zdobyć II miejsce w konkursie. Nagrodę, w wysokość 2.500 złotych, przeznaczyliśmy na dofinansowanie klasowej wycieczki do Malborka i Gniewu.

Ten długo oczekiwany wyjazd odbył się 22 i 23 kwietnia br. Najpierw czekała nas 4 godzinna podróż do Malborka – dawnej stolicy Krzyżaków. Później, razem z panią przewodnik, udaliśmy się na spotkanie z historią. Obejrzeliśmy wystawę broni, podziwialiśmy kolekcję bursztynów, przemierzaliśmy dawne sale i korytarze.

Następnie pojechaliśmy do Gniewu. Tam zostaliśmy zakwaterowani w zamkowym dormitorium, czyli pomieszczeniach sypialnych. Po kolacji czekał na nas spacer po zamku z pochodniami oraz spotkanie z Duchem Zamkowym.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na „Żywą lekcję historii”, w czasie której opowiedziano nam o średniowiecznych obyczajach rycerskich. Jeden z kolegów został ubrany w zbroję, ważącą około 40 kilogramów! Byliśmy także świadkami rycerskiego pojedynku.

Kolejnym miejscem naszej wycieczki był Pelplin. Tu mieliśmy okazję zwiedzić gotycką katedrę p.w. Wniebowzięcia NMP wybudowaną przez zakon cystersów.

Ostatnią atrakcją wyjazdu była wizyta w Skansenie Parowozów w Kościerzynie. Tu mogliśmy  poczuć się prawdziwymi maszynistami i usiąść za sterami niejednej lokomotywy.

To była naprawdę interesująca i udana wycieczka. A dzięki dofinansowaniu mogła w niej uczestniczyć prawie cała klasa.

Uczniowie z VI a