„Kochaj mnie mądrze”

Jednym z wielu zadań, które realizuje pedagog Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie jest pedagogizacja rodziców. Wychowanie, bowiem jest niezwykle skomplikowanym procesem, a współczesny świat niesie wiele niebezpieczeństw w postaci uzależnień i chorób. Nie istnieje, bowiem cudowny środek na uchronienie dzieci i młodzieży, lecz trzeba robić wszystko, aby stworzyć jej warunki do zdrowego i właściwego rozwoju. Podstawowym elementem jest, więc współpraca szkoły z rodzicami.

13 maja 2010 r., pedagog – Anna Lichańska przygotowała apel profilaktyczny pt. „Kochaj mnie mądrze” skierowany do rodziców, nauczycieli i wychowawców, a jego celem było zwrócenie uwagi na problemy współczesnej młodzieży - zagrożenia różnego rodzaju uzależnieniami (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz trudne relacje między dziećmi a dorosłymi.

Uczniowie klas VI B i VI E oraz zespół wokalny pod opieką pani Marzeny Wolskiej, na tle przyciągającej uwagę scenografii pragnęli zaakcentować swoją potrzebę akceptacji, szacunku, uznania, a przede wszystkim miłości ze strony rodziny.

Piękne słowa piosenek oraz mocne słowa tekstu: „Każdy z nas powinien mieć takie miejsce, gdzie może być sobą, gdzie jest wolny od krzywd i niebezpieczeństw, gdzie może się nie bać i oddychać pełną piersią. Takim miejscem powinien być – DOM”, wywołały wielkie wzruszenie publiczności.

Anna Lichańska