„Bajkowa wycieczka”

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pluszowego Misia uczniowie klas drugich 16 listopada 2009 roku mieli okazję przeżyć ekscytującą wycieczkę do Fabryki Zabawek Pluszowych „Kolor-Plusz” w Koszalinie. Warto zaznaczyć, że zakład ten posiada jako jedyny w Polsce egzemplarz Misia Uszatka z 1968 roku, który od wielu lat bawi i sprawia radość wielu pokoleniom młodych Polaków.

Dzieci zostały zapoznane z historią powstania pluszowego misia oraz innych bajkowych maskotek, następnie czynnie uczestniczyły w procesie produkcyjnym zabawek. Ponadto w drodze powrotnej uczniowie mieli okazję, w Iwięcinie – „Misiowej Krainie”, wziąć udział w zajęciach warsztatowych. Podczas spotkania każdy z uczestników z przygotowanych wcześniej elementów uszył sobie misia, ozdobił go i ubrał. Własnoręcznie wykonane pluszaki stały się pamiątką tej bajkowej wycieczki.

Radości i zadowolenia było wiele, a nauka połączona z zabawą była nowym doświadczeniem i dużym przeżyciem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Natomiast otrzymane z fabryki dwa hipopotamy są wspaniałą, znajdującą się w szkolnej bibliotece, przytulanką dzieci.

Joanna Klimaszewska