„Baśniowe Święta”

„Niech te Święta

tak wspaniałe

będą całe jakby z bajek,

niechaj gwiazdka

z nieba leci

niech Mikołaj tuli dzieci …”

Tymi słowami w dniach 17 i 18 grudnia 2009 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie rozpoczynano spotkania dla uczniów klas pierwszych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Najmłodsi przybyli na spotkanie w „mikołajkowych czapkach”, co znacznie podkreśliło nastrój ich wizyty. Następnie przy dźwiękach kolęd, zapalonych świecach, lampkach, świątecznej dekoracji dzieci ubierały choinkę bombkami z wcześniej odgadniętymi tytułami bajek i baśni. Rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej losowane z worka Mikołaja oraz zawieszały gwiazdki na gałązce świerkowej po rozwiązaniu zadań matematycznych, które utworzyły hasło: „BAŚNIOWE ŚWIĘTA”.

Na koniec spotkania pod choinką czekała na wszystkich uczniów słodka niespodzianka oraz obrazek z choinką do pokolorowania i ułożenia.

Radosny nastrój jaki towarzyszył pierwszakom świadczył, o tym że dobrze się bawili, a pierwsza wizyta w bibliotece na długo pozostanie w ich pamięci.

Dorota Adryańczyk

Joanna Klimaszewska