„Bezpiecznie korzystamy z uroków zimy”

W przeddzień zimowych wakacji - sposób na zdrowe i i bezpieczne ferie znaleźli uczniowie darłowskiej Trójki i podzielili się nim podczas apelu.

29 stycznia 2010 r., dzieci  z klas: I a, II c, III d i  III e pod opieką pani Beaty Piwko wystąpiły  w przedstawieniu pt. „ Bezpieczne ferie” a zespół wokalny Milusie ubarwił występ wesołymi, zimowymi piosenkami.

Niespodzianką apelu byli wyjątkowi goście, których obecność nie była przypadkowa, lecz wpisana w scenariusz spotkania. Zaproszonymi gośćmi byli: komendant Straży Pożarnej w Darłowie pan Piotr Słupski wraz z podopiecznymi, młodszy aspirant  Policji w Darłowie  pan Jacek  Bogus oraz pielęgniarka szkolna  pani Janina Świder. Oni to wraz z małymi wykonawcami omówili temat  istniejących  zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się dzieci w czasie ferii, przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa.

Widzowie, ponadto  mieli okazję  obejrzeć  sposób ratowania ludzi z zamarzniętych  zbiorników wodnych, który zaprezentowali strażacy przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Na zakończenie apelu, w imieniu całej społeczności szkolnej z rąk wicedyrektora pani Małgorzaty Wawulskiej zaproszeni goście otrzymali tytuł „Przyjaciela Szkoły”.

Justyna Tomczyk