„Cała Trójka czyta dzieciom”

Dzieci lubią, gdy dorośli im czytają. Na pewno w domu rodzinnym wiąże się z tym pewien rytuał, np. osoba czytająca, miejsce, czas. Takim sprzyjającym miejscem w szkole jest biblioteka.

W zaczarowanym świecie książek, bajek, baśni, opowiadań w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie tradycyjnie rozpoczął się cykl spotkań pod hasłem „Cała trójka czyta dzieciom”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 października 2009r. Wśród czytających dzieciom gości znaleźli się m.in: dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz, wicedyrektorzy pani Małgorzata Wawulska i pani Katarzyna Łusiewicz, pedagog pani Anna Lichańska i rodzice uczniów.

Czytana bajka i przeprowadzone zabawy dydaktyczno - ruchowe związane były z propagowaniem idei przyjaźni. Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów w czasie zajęć było najlepszym dowodem świadczącym o celowości tego rodzaju spotkań.

SP 3 w Darłowie

Dorota Adryańczyk