Darłowo - moje miasto

W  piątek,  21 maja  2010 roku, uczniowie  klas  drugich  naszej szkoły  uczestniczyli w szóstym już Turnieju Wiedzy o Darłowie, który stał się tradycją „Trójki”. Turniej ten, to sprawdzian wiedzy o naszej małej Ojczyźnie, do którego drugoklasiści rzetelnie przygotowywali  się pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Zwiedzali miasto, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabytkowe budowle, czytali w różnych źródłach informacje na temat Darłowa, samodzielnie lub przy wsparciu rodziców wykonali albumy, malowali zabytki miasta. Odwiedzili również Zamek Książąt Pomorskich, gdzie poznali historię, tworzoną przez znane i barwne postacie królów, książąt i księżniczek.

W tym roku, do turniejowych zmagań przystąpiły sześcioosobowe drużyny, ale nie zabrakło też zadań dla całej klasy. W ten sposób drugoklasiści gromadzili punkty za swoją wiedzę  i umiejętności. Poprawności  wykonywania  zadań  przyglądało się  szacowne  jury, w skład  którego weszli zaproszeni goście, a zaproszenie na turniej przyjęli: komendant Placówki  Straży  Granicznej  pan  Mikołaj  Kaczanowicz,  przewodniczący  Rady Rodziców i radny Rady Miasta pan Bogdan Pasławski, kierownik referatu oświaty Urzędu Miasta pan Zbigniew Mielczarski, przedstawiciel Zamku Książąt Pomorskich i radna Rady Miasta pani Renata Potomska, dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz, wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Łusiewicz oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu pani Małgorzata Marek.

Uczniowie wykonywali zadania z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem. Największą ilość punktów zdobyła klasa IIc (wych. D. Krajczyńska-Gruba). Niewiele mniej punktów uzyskała  klasa IIe (wych. A. Śmigielska), a także klasa II d (wych. B. Skoneczna). Dużymi  umiejętnościami  wykazali się  również  uczniowie z  klasy  IIa  (wych. E. Filipek) i klasy IIb (wych. G. Kopeć). Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez wydział promocji miasta Urzędu Miejskiego w Darłowie, Wydawnictwo MAC i  Wydawnictwo WSiP.

Za rok tegoroczni pierwszoklasiści zaprezentują się w VII Turnieju Wiedzy o Darłowie. Zapraszamy!

Dorota Krajczyńska - Gruba