Klub Sportowy DELFIN

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu sportowego „Delfin” Darłowo w ramach programu przeciwdziałania przez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży otrzymali sprzęt sportowy (piłki do siatkówki, piłki ręcznej, koszykowej, nożnej, piłki lekarskie, zestaw do gry w piłkę siatkową i unihokeja, narzuty treningowe i tyczki slalomowe). Sprzęt w całości trafi do Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, która jest siedzibą Klubu. Będą z niego mogli skorzystać zarówno siatkarze klubu sportowego „Delfin” jak i uczniowie  Szkoły.

Siatkarze „Delfina” Darłowo w kategoriach młodzieżowych od wielu lat osiągają sukcesy w turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

W sezonie 2008/2009 siatkarze „Delfina” zdobyli:

• Tytuł Mistrza województwa w mini siatkówce w kategorii „czwórek” chłopców;

• II miejsce w edycji wojewódzkiej w ogólnopolskim turnieju Kinder+sport,

• II miejsce w piłce plażowej młodzików,

• IV miejsce w mistrzostwach województwa młodzików.

Prezesem i trenerem Klubu jest nauczyciel SP 3 w Darłowie Jerzy Roszak, a w skład zarządu wchodzą: Tomasz Dassuj i Bożena Ciba.

Jerzy Roszak