Dzień nauczyciela

13 października 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie, my - uczniowie - zapragnęliśmy odwdzięczyć się nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie.

Najpierw odbył się apel dla klas I-IV.

Pierwsza część spotkania - poprowadzona przez Samorząd Uczniowski - poświęcona była bieżącym sprawom szkolnym.

Na początku został przedstawiony skład Małego i Dużego Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2009/2010. Nowi przedstawiciele społeczności uczniowskiej zostali powitani przez uczniów gromkimi brawami. Prowadzący - podkreślając, iż twórcze myślenie, aktywna postawa, rzetelna wiedza otwierają przed uczniami szerokie perspektywy  na przyszłość - zachęcali do podejmowania różnorodnych  akcji i przedsięwzięć  prowadzonych w naszej szkole, takich jak: "Uczeń nie wielbłąd, czyli odchudzamy szkolne plecaki", zbiórka makulatury, "Oszczędzamy z SKO", zbiórka baterii, czy akcja "Ratujmy kasztanowce w naszym mieście!".

W dalszej części apelu - części artystycznej - z okazji Święta Edukacji Narodowej młodsze dzieci wręczyły nauczycielom śliczne kolorowe bukieciki kwiatów i złożyły serdeczne podziękowania za pracę, uśmiech i cierpliwość. Klasy II E i III C pod opieką pań: Aldony Śmigielskiej i Wioletty Mordacz przygotowały wspaniały program artystyczny. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca, a twarze naszych nauczycieli promieniały z radości. Występ ten należał do bardzo udanych i uhonorowany został wielkim aplauzem.

Po południu przygotowaliśmy nauczycielom niespodziankę, którą była  akademia pt. „Asy z naszej klasy”. W jej organizacji pomogły nam panie: Jolanta Czarnuch, Anna Rudzka i Halina Bajor oraz p. Marzena Wolska - odpowiedzialna za oprawę muzyczną. Aktorami stali się uczniowie klas: V A, V B, V C, VI B i VI C, którzy, by w pełni oddać trud nauczycieli i wychowawców, odegrali kilka scenek z życia szkoły.

Przedstawiciele SU złożyli na ręce Pana Dyrektora kwiaty oraz prezent - obraz namalowany przez naszego kolegę Miłosza Maksymowicza – ucznia klasy VA.

Mały i Duży Samorząd Uczniowski