Pierwszy egzamin za nami

8 kwietnia 2010 r. 99 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, podobnie, jak ich rówieśnicy w całej Polsce, przystąpiło do swojego pierwszego egzaminu.

Szóstoklasiści ocenili test jako dość trudny. Najwięcej kłopotu sprawiła, tradycyjnie, matematyka. Co było najłatwiejsze? Okaże się to dopiero pod koniec maja.

Arkusz testu, który pisali szóstoklasiści można znaleźć między innymi na stronie OKE Poznań (www.oke.poznan.pl/cms,1099,arkusze_sprawdzianu_sesja_2010.htm) oraz tutaj.

(ZDJĘCIA KLAS VI)

Niedługo po tym, 14 kwietnia 2010r. uczniowie klas trzecich wzięli  udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Trzecioklasisty przygotowanym przez wydawnictwo Operon.

Zadania, przed jakimi stanęli młodsi koledzy, sprawdzały wiedzę i umiejętności  na poziomie pierwszego etapu edukacyjnego. Trzecioklasiści mieli do przeczytania tekst, a następnie zmierzyli się z 25 różnorodnymi zadaniami ułożonymi na jego podstawie. Dwadzieścia z nich to zadania zamknięte, w których uczeń wybiera jedną z 3 podanych możliwości: A, B lub C. Kolejne 5 poleceń to tzw. zadania otwarte, polegające na samodzielnym uzupełnieniu odpowiedzi, rozwiązaniu zadań tekstowych, redagowaniu odpowiedzi lub dłuższej formy stylistycznej. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może zdobyć 40 punktów.

Dla komfortu dzieci sprawdzian podzielono na 2 części: 2 razy po 45 minut.

W ocenie trzecioklasistów sprawdzian nie należał do trudnych a wyniki również poznamy najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca.

(ZDJĘCIA KLAS III)