Lekcja o fladze

W dniu 13 listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się cykl 3 lekcji 90 – minutowych dla uczniów klas IV – VI prowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej dr Tomasza Skonecznego w ramach projektu „Lekcje z historii najnowszej.

Wybrani uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach na temat „Lekcja o fladze” – zajęcia dla klas IV-VI szkoły podstawowej, będące zarysem najnowszych dziejów Polski, ukazanych poprzez fotografie i krótkie teksty źródłowe.

Na zajęciach uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z okresu historii najnowszej, dowiedzieli się, kiedy i po co używa się barw narodowych, ćwiczyli spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem. Przy użyciu technologii multimedialnej prowadzący zapoznał uczniów z wybranymi aspektami historii XX wieku.

Lekcje okazały się dla uczniów niezwykłym doświadczeniem, a ich atrakcyjna forma pozwoliła rozbudzić w nich zainteresowanie historią najnowszą.

Andrzej Protasewicz