Języki obce nie są im straszne

27 maja 2010 roku, już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Darłówku, Szkoły Podstawowej Słowinie, Zespołu Szkół w Dąbkach, Zespołu Szkół Społecznych w Jeżyczkach, Zespołu Szkół w Dobiesławiu, Szkoły Podstawowej w Lejkowie, Szkoły Podstawowej w Niemicy oraz Szkoły Podstawowej nr3 w Darłowie.

Wiersze prezentowane były w poszczególnych językach w dwóch kategoriach. Pierwsza to klasy I - III, druga klasy IV - VI. Poprawność językowa oraz recytacja oceniane była przez jury w składzie: Małgorzata Wawulska - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr3, Adriana Staniszewska nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Morskich w Darłowie oraz Justyna Kowalska nauczyciel języka angielskiego w Miejskim Gimnazjum w Darłowie. Wyniki konkursu prezentowały się następująco:

W kategorii klas I - III język angielski:

I miejsce - Julia Kowalik (SP Słowino)

II miejsce - Karol Kiełczewski (ZS Dobiesław)

III miejsce - Marika Czaplińska (ZS Społecznych w Jeżyczkach)

W kategorii klas IV - VI język angielski:

I miejsce - Daria Babiak (ZS Społecznych w Jeżyczkach)

II miejsce - Emilia Górniak (ZS Społecznych w Jeżyczkach)

III miejsce - Michalina Sominka (SP w Niemicy)

W kategorii klas I - III język niemiecki:

I miejsce - Dawid Jasiewicz (SP3 w Darłowie)

W kategorii klas IV - IV język niemiecki:

I miejsce - Klaudia Szymczak (SP3 w Darłowie)

II miejsce - Paulina Krzechki (ZS w Darłówku)

Podczas obrad jury, uczniowie kl. 6 pod opieką pani Joanny Suszek zaprezentowali piosenkę pt. Ich stehe auch”.

Był także czas na mały poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów, podczas którego żywo omawiano występy i dzielono się wrażeniami i spostrzeżeniami. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali, którzy tym razem mieli trochę mniej szczęścia - długopisy i dyplomy uczestnictwa.

Konkurs, jak co roku, dostarczył niezapomnianych wrażeń uczestnikom, a ich uśmiechnięte buzie zachęcają do jego kontynuacji w przyszłym roku.

Dorota Jastrzębska