„Czerwone Kapturki” bohaterami przedstawienia w SP 3

26 marca 2010 r. uczniowie klasy III e ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z darłowskich  przedszkoli  przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki”. Gośćmi bowiem byli wychowankowie przedszkoli nr 1 i nr 3 wraz z wychowawczyniami.

Bohaterowie spektaklu to:

Wilk – Kuba Bobrowski,

Gajowy – Michał Gajewicz,

Czerwony Kapturek – Jagoda Chudoba,

Czerwone Kapturki:

Indianka – Magda Polakowska,

Murzynka – Edyta Olesiewicz,

Rosjanka – Borys Jaźwiński,

Eskimoska – Adam Pater,

Japonka  - Magda Pasikowska,

Amerykanka – Dawid Jasiewicz,

Arabka – Natalia Cybulska,

Chinka – Jagoda Jaźwińska,

Hinduska – Leyla Bastopcu,

Niemka – Edyta Kołosowska,

Szkotka – Łukasz Raczkowski,

Holenderka – Ania Drozdenko,

Włoszka – Janek Bąk,

Przyroda – Karol Szygenda, Przemek Wrzesień, Dominik Gajos i Bartek Janecki.

Pomysł na spektakl powstał podczas zajęć, w czasie których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i ciekawość poznawczą na podstawie literatury popularnonaukowej i czasopism dziecięcych. Przy okazji tych doświadczeń uczestnicy spotkań doskonalą swój warsztat umiejętności teatralnych, kreatywności i pracy w grupie.

Występ młodych aktorów zbiegł się z Międzynarodowym Dniem Teatru, który przypada 27 marca. Zabawa w teatr jest dla uczniów znakomitym środkiem wyrazu, źródłem motywacji i przyjemności.

Justyna Tomczyk