Kiermasz bożonarodzeniowy

W grudniu, przed zebraniami dla rodziców  w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie  odbył się „Kiermasz Świąteczny”.

Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowania do imprezy.

Nauczyciele z uczniami klas I – VI w ramach konkursu  wykonali wcześniej kartki, ozdoby i stroiki świąteczne, a rodzice upiekli ciasta. Podczas kiermaszu, oprócz wytworów pracy dzieci i pysznego ciasta można było wypić filiżankę kawy lub herbaty. Nastrojowi  chwili i zbliżających się świąt towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek. Różnorodność wystawionych  do sprzedaży artykułów  i ciast była ogromna, co przełożyło się na duże zainteresowanie kupujących, a jeszcze bardziej ich hojność.

Podczas kiermaszu  sprzedawane również  było świąteczne wydanie  gazetki szkolnej „Małe co nieco”, która cieszy się w szkole wśród uczniów klas I-III  dużą  popularnością. Miła, świąteczna atmosfera stworzona przez organizatorów i wielkie zaangażowanie dzieci zyskało uznanie rodziców za pomysłową organizację całego przedsięwzięcia. Fundusze zgromadzone podczas kiermaszu  zostaną przeznaczone na cele szkolne. Do tej pory dzięki podobnym pomysłom udało się wyremontować salę lekcyjną  nr 6, zakupić DVD oraz nowoczesny telewizor. Organizatorkami kiermaszu były nauczycielki nauczania zintegrowanego: Joanna Iwanowska, Ewa Filipek i Justyna Tomczyk.

Ewa Filipek