Ekolodzy z Trójki górą

W marcu 2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie wzięli udział w konkursach ekologicznych zorganizowanych przez Wydawnictwo Europa z Wrocławia. Trzy osoby wystartowały w konkursie plastycznym a aż 21 w wiedzowym, który składał się z trzydziestu pytań dotyczących ochrony środowiska w naszym kraju.

Uczniowie pod kierunkiem p. Moniki Kosowskiej – nauczyciela przyrody – mieli możliwość rozwijania własnych zainteresowań oraz pracy z literaturą przyrodniczo-ekologiczną, a szczególnie z publikacją autorstwa Doroty Kokurewicz „Ekologia. Atlas ilustrowany”.

Wśród stu zwycięzców konkursu wiedzy ekologicznej z całego kraju znalazły się trzy dziewczęta z Darłowa: Marta Sobieraj z kl. IV D, Kamila Cabaj z kl. V C i Aleksandra Struska z kl. V C. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i liczymy na dalsze ich sukcesy.

Monika Kosowska