Las to nie tylko drzewa...

Las to dom wielu roślin i zwierząt żyjących na różnych jego piętrach. Mogli się o tym przekonać uczniowie trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 3 z Darłowa.  Dzieci, które już trzeci rok uczestniczą w realizacji programu edukacji ekologicznej „Czym skorupka za młodu nasiąknie ... czyli jak pokochać przyrodę, aby ona pokochała nas”, gościły w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Sławno.

Wędrując ścieżką edukacyjną „Zielonej Szkoły pod Bocianim Gniazdem” uczniowie prowadzili obserwacje, wykonywali doświadczenia i ćwiczenia przyrodnicze, rozpoznawali i omawiali roślinność i zwierzęta zamieszkujące w różnych warstwach lasu. Zwiedzając „Leśną Chatę” dzieci poznały pracę leśników i utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie ochrony lasu.  Na zakończenie wycieczki, pełni wrażeń i wiedzy uczestniczyli we wspólnym ognisku.

Małgorzata Marek