Napiszcie do nas

NOWY GABINET LOGOPEDYCZNY

W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost liczby dzieci z zaburzeniami i wadami wymowy. Przyczyny tego zjawiska mają różnorakie źródła. Istotnym jest to, aby jak najwcześniej pomóc tym dzieciom. Zdiagnozować problem, zbadać wymowę, sprawność motoryczną narządów artykulacyjnych oraz słuch fonematyczny.

W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce 88 uczniów uczestniczy  w zajęciach logopedycznych. W ramach terapii dzieci wykonują liczne ćwiczenia, mające na celu eliminowanie zaburzeń mowy i wad wymowy. Są to ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych, czyli języka, warg, podniebienia miękkiego, policzków. Ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logorytmiczne, głosowe, słuchowe, rozwijające pamięć, analizę i syntezę wzrokowo- słuchową.

Logoterapia odbywa się w nowym gabinecie, który mieści się przy dużej sali gimnastycznej. Jest on schludnie urządzony i bogato wyposażony w pomoce logopedyczne i dydaktyczne. Uczniowie mają wygodne miejsca przy stole, duże lustro, możliwość wykonywania ćwiczeń w pozycji leżącej, a także szafki i półki gdzie mogą zostawić swoje materiały do ćwiczeń. Jest też miejsce do rozmów indywidualnych z rodzicami, dostęp do bieżącej wody  i co bardzo istotne, dobre oświetlenie.

Pragnę dodać, że gabinet powstał dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób, którym w imieniu własnym i moich podopiecznych serdecznie dziękuję.

Beata Piwko