Witaj Maj, Trzeci Maj ...

Z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się uroczysty apel.

Oprawę słowno - muzyczną przygotowali uczniowie klasy VIb (wychowawczyni pani B. Kalinowska), zespół wokalny (opiekun M. Wolska), uczennice: z klasy IVa Klaudia Szymczak oraz z klasy Vd: Julia Krzechka i Katarzyna Witkowska.

Scenariusz imprezy nawiązywał do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja w połączeniu z odbiorem patriotycznych świąt, wiecy, podniosłych i pompatycznych uroczystości przez obecną młodzież. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali przedstawienia dając dowód, iż mimo swojego młodego wieku wiedzą, czym jest patriotyzm i jak ważne jest dbanie o historię swojego narodu.

W trakcie uroczystości zespół wykonał utwory z repertuaru m.in. J. Pietrzaka: „Nadzieja”, „Pamiętajcie o ogrodach”; A. Rosiewicza „Pytasz mnie o Polskę” oraz „Witaj majowa jutrzenko”.

Na zakończenie oddano hołd wszystkim zmarłym tragicznie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem słuchając w zadumie i skupieniu pięknie wykonanej przez chór „Modlitwy” B. Okudżawy.

Całość imprezy opracowała i przygotowała pani Marzena Wolska.

Marzena Wolska