„Już Mikołaj grzeje sanie. Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi. Święty Dziadek może spełnić.

Renifer Rudolf już grzeje kopyta. Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.

Niech wszystkie smutki w net pójdą w kąt, bo Mikołaj jest czarodziejem.

Wór prezentów dla Ciebie ma. No i śmieje się ho, ho, ha, ha!!!

Dzień Św. Mikołaja obchodzony jest od stuleci. Przez cały rok dzieci oczekują na jego przyjście i oczywiście na prezenty. W tym szczególnym dniu zawsze panuje radosny nastrój, nastrój klasach i na korytarzu pojawiają się pięknie udekorowane choinki. Na zajęciach lekcyjnych rozmawiamy o tradycji obdarowywania upominkami. Wspominamy Mikołaja, który był biskupem  Miry.

Do naszej szkoły Św. Mikołaj przybył 4 grudnia. Wraz ze swoimi pomocnikami, elfami z klasy I b i II a, podczas przerw częstował dzieci słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców. Odwiedzał w klasach młodsze dzieci obdarowując je drobnymi upominkami przygotowanymi przez rodziców. Każdy mógł osobiście porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W starszych klasach uczniowie robili prezenty wylosowanym koleżankom i kolegom.

Śmiechu i zabawy było co nie miara, a uśmiechnięte i radosne buzie dzieci można było spotkać w całej szkole.

Będziemy długo i mile wspominać ten mikołajkowy dzień.

Ewa Filipek