WIEDZĄ WSZYSTKO O WIELKIEJ BRYTANII I NIEMCZECH

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W konkursie, który odbył się 17 czerwca 2010 roku, udział brały cztery 4 – osobowe drużyny. Odpowiedzi uczestników oceniane były przez jury w następującym składzie: dyrektor szkoły pan Andrzej Protasewicz, pani Joanna Klimaszewska oraz pani Dorota Adryańczyk. Za poprawną odpowiedź, zapisaną na kartce, drużyna otrzymywała 1 punkt..

Nad poprawnością odpowiedzi pod względem merytorycznym czuwały pani Roksana Jarząb – język niemiecki oraz pani Anna Kosiorek – język angielski. Wszystkie drużyny składające się z uczniów klas 6 wykazały się wszechstronną wiedzą o Wielkiej Brytanii i Niemczech, ich kulturą, historią, tradycjami. Drużyny biorące udział w konkursie za swoją wiedzę zostały uhonorowane miejscami od I do IV i otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów pozyskanych przez organizatorów. W następnym roku szkolnym kolejna edycja konkursu.

(dj)