Konkurs ortograficzny uczniów klas 3

Koniec roku szkolnego, to czas na sprawdzian wiedzy najlepszych w różnych dziedzinach, a co za tym idzie, czas konkursów. Jednym z cyklicznych konkursów w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie na zakończenie klasy III jest Drużynowy Konkurs Ortograficzny. Pięcioosobowe zespoły z poszczególnych klas walczą o miano Mistrza Ortografii. Wspólnie zmagają się z zadaniami ortograficzno – gramatycznymi, a wygrywa ten zespół, który zgromadzi największą ilość punktów. W tym roku Mistrzem Ortografii Klas Trzecich została klasa IIIc (wych. Wioletta Mordacz), vicemistrzostwo wywalczyła IIIe (wych. Justyna Tomczyk), trzecie miejsce przypadło IIId (wych. Beata Wojtkowska), czwarte IIIb (wych. Anna Bukowska), a piąte IIIa (wych. Irena Dyko i Małgorzata Marek). Konkurs przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Justyna Tomczyk, Ewa Filipek, Dorota Krajczynska – Gruba. Sponsorem atrakcyjnych nagród dla każdego uczestnika były wydawnictwa WSiP i MAC.

Dorota Krajczyńska - Gruba