Ślubowanie w „Trójce”

Ślubowanie to bardzo ważny dzień w tradycji Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Przekonali się o tym pierwszoklasiści, ich rodzice oraz zaproszeni na uroczystość goście, którzy 30 października 2009r. uczestniczyli w uroczystości szkolnej. Na tle scenografii przedstawiającej bohaterów podręcznika „Wesołej Szkoły”, przyjęto w poczet uczniów ponad 100 absolwentów zerówek miejskich przedszkoli.

W obecności zaproszonych gości,  w tym Burmistrza Miasta - Arkadiusza Klimowicza i Komendanta Strażnicy Straży Granicznej - Mikołaja Kaczanowicza oraz przyjaciół szkoły i rodziców, dzieci  dumnie prezentowały swoje talenty sceniczne.

Drugim ważnym momentem uroczystości był Akt Ślubowania i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści przyrzekali na Sztandar być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę, słuchać nauczycieli i rodziców.

Na pamiątkę tej chwili każdy uczeń otrzymał z rąk Komendanta Placówki Straży Granicznej w Darłowie - Paszport Służbowy Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza WOP.

Do uczniów klas pierwszych i ich rodziców skierowano wiele ciepłych życzeń sukcesów w edukacji. Słowa te skierowały również przedstawicielki  Samorządu Uczniowskiego i  wręczyły uczniom drobne upominki. Uroczystość poprowadziła i podziękowała za uwagę uczennica klasy czwartej – Klaudia Szymczak

Po części oficjalnej pierwszoklasiści świętowali ten dzień wspólnie z wychowawczyniami w salach lekcyjnych przy poczęstunku przygotowanym przez niezawodnych rodziców.

Nie należy zapomnieć jednak o wychowawczyniach, które włożyły wiele serca w przygotowanie całej uroczystości: pani Dorocie Adryańczyk wych. kl.Ia, pani Małgorzacie Wawulskiej wych. kl. Ib, pani Joannie Iwanowskiej wych. kl. Ic, oraz pani Barbarze Hulewskiej wych. kl. Id.

Joanna Iwanowska