SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

Jednym z najlepszych sposobów zadbania o zdrowie jest pływanie. Rozwija kondycję, poprawia pracę płuc, zapobiega wadom postawy oraz ogólnie podnosi sprawność ruchową, kształtuje szybkość, wytrzymałość i siłę.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich 26 maja 2010 roku odbyły się Szkolne Zawody Pływackie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 3, Park Wodny „Jan”, Urząd Miejski w Darłowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Blisko sześćdziesięcioro uczniów klas IV, V i VI darłowskiej „Trójki” miało okazję sprawdzić swoje umiejętności pływackie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 metrów. Każdy starał się pokazać z jak najlepszej strony, gdyż oprócz uczniów zawody obserwowali również ich rodzice.

Po trudach i emocjach wyścigów uczniowie mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji Parku Wodnego. Pływali w basenie sportowym i rekreacyjnym, zmagali się z rwącym nurtem „dzikiej rzeki”, ślizgali za zjeżdżalniach lub wypoczywali w jacuzzi.

Na zakończenie zawodów dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Andrzej Protasewicz wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, a najlepsi pływacy nagrodzeni zostali medalami.

Klasyfikacja uczniów klas czwartych:

Dziewczęta: I miejsce - Sandra Lach,

II miejsce - Marta Sobieraj,

III miejsce - Julia Czerwińska

Chłopcy: I miejsce - Erwin Niezawitowski,

II miejsce - Patryk Fiedziuszko,

III miejsce - Patryk Byrwa

Klasyfikacja uczniów klas piątych:

Dziewczęta: I miejsce - Jagoda Dańko,

II miejsce - Kamila Stefaniak,

III miejsce - Wiktoria Gębicka

Chłopcy: I miejsce - Piotr Tarzyński,

II miejsce -Tomasz Tocha,

III miejsce - Radosław Drzazga

Klasyfikacja uczniów klas szóstych:

Dziewczęta: I miejsce - Malwina Piłat,

II miejsce - Anna Adamczak,

III miejsce - Kinga Górka

Chłopcy: I miejsce - Jeremi Nakielski,

II miejsce - Jakub Kostrzewa,

III miejsce - Bartosz Fatla.

Szczególny podziw wszystkich uczestników oraz sędziów wzbudziła Jagoda Dańko, która uzyskała najlepszy czas spośród startujących zawodników.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele SP 3: Aldona Śmigielska, Katarzyna Łusiewicz, Katarzyna Tocha, Justyna Krakowiak, Jerzy Roszak, Radosław Kosacki, Radosław Łoin.

Po trzygodzinnym pobycie na basenie zadowoleni i bardzo zmęczeni młodzi pływacy wrócili do domów.

Justyna Krakowiak