Ortograficzna przebieżka uczniów klas 5

Reguły polskiej ortografii nie należą do najłatwiejszych. Wiedzą o tym dobrze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Dlatego, od kilku już lat, piątoklasiści z „Trójki” biorą udział w szkolnym konkursie „Ortograficzna przebieżka”. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie zgłębiają tajniki ortografii, zmagają się z gżegżółką, pszczółką i kształtem. Każdy miesiąc to praca nad inną trudnością ortograficzną zakończona sprawdzianem.

W czerwcu blisko czterdziestu najlepiej radzących sobie z rodzimą pisownią uczniów zostało poddanych ostatniej próbie. Było nią dyktando finałowe sprawdzające umiejętność zastosowania w praktyce różnych reguł ortograficznych.

Szkolnym Mistrzem Ortografii okazała się Magdalena Michalak z klasy 5B. Drugim miejscem podzielili się Maciej Kulesza, Oliwia Lendzian i Kamila Pawluk z klasy 5A.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, a zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Justyna Krakowiak