Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne

W dniu 28 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „ Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

Wiersze recytowało 90 uczniów z klas I-VI. Szczególnie licznie uczestniczyli w konkursie uczniowie z klas młodszych. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury, propagowanie piękna i kultury języka oraz poznawanie twórczości różnych pisarzy.

Jury w składzie pani Maria Bernacka, Ewa Filipek i Joanna Iwanowska oceniało dzieci w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Poziom recytatorów był bardzo wysoki i trudno było wyłonić najlepszych.

Ostateczne wyniki konkursu są następujące:

Grupa młodsza klasy I-III

I    miejsce  – Magdalena Polakowska kl. IIIe

II   miejsce  – Hanna Pawlicka kl. IId

III  miejsce  – Magdalena Budzar kl. Ic

Grupa starsza klasy IV-VI

I    miejsce – Klaudia Szymczak kl. IVa

II   miejsce – Hanna Mrozińska kl. IVa

III  miejsce – Kinga Pakmur kl. VIe

Nagrodzeni uczniowie wezmą teraz udział w dalszych eliminacjach konkursu – na etapie miejskim. Życzymy im dużo powodzenia.

Organizatorzy konkursu:

Barbara Hulewska, Joanna Iwanowska, Ewa Filipek