Language Quiz

W naszej szkole 21 grudnia  zorganizowano szkolny konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych w  krajach anglo – i niemieckojęzycznych.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas Vi VI. Dzieci odpowiadały na pytania w czteroosobowych drużynach, musiały znać tradycyjne kolędy w językach: angielskim i niemieckim. Oprócz tego musiały wiedzieć jak Anglicy i Niemcy obchodzą Święta, kiedy dzieci otrzymują prezenty oraz jak ich rówieśnicy w tych krajach mówią na Świętego Mikołaja.

Odpowiedzi drużyn oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Łusiewicz, pani Joanna Klimaszewska, pani Dorota Sławińska.

Uczniowie biorący udział w rywalizacji przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: pani Roksany Jarząb, pani Doroty Jastrzębskiej i pani Anny Kosiarek.

Uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez nauczycieli języków obcych naszej szkoły.