„GRUNT TO RODZINKA”

Rodzina to wspólny dom, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnych chwilach, ale przede wszystkim, to wzajemna miłość, która jest fundamentalną wartością dla każdego człowieka. W natłoku codziennych spraw bardzo często zapominamy jak ważne jest wspólne spędzanie wolnego czasu z najbliższymi. Dlatego, by wyjść naprzeciw potrzebom naszych uczniów i ich rodzin, 15 maja 2010 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Rodziny na terenie naszej szkoły, zorganizowaliśmy dla mieszkańców Darłowa festyn rodzinny pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Dzięki przygotowanym atrakcjom, atmosfera była gorąca mimo pochmurnej i deszczowej pogody. Na scenie uczniowie prezentowali swoje zdolności, umiejętności oraz talenty muzyczne, aktorskie, recytatorskie, taneczne i plastyczne. Publiczność aktywnie włączyła się w aerobik prowadzony przez nauczycielki naszej szkoły. Ponadto wiele radości przysporzyło uczniom zaprezentowanie się w karaoke oraz w pokazie mody ekologicznej.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się konkurencje sportowe, takie jak: tor przeszkód, przeciąganie liny, bieg wagoników, kręgle, wyścigi z balonem, skoki z miejsca. Nie mniejszą atrakcją okazał się mecz w dwa ognie o Nagrodę Dyrektora, którą zdobyła Patrycja Stasiak.

Rodziny miały szansę wziąć udział w quizie pt. „Jak dobrze znam swoją rodzinkę”, w którym I miejsce zajęła rodzina Dudzińskich, II - rodzina Pawlickich, a III - rodzina Mrozińskich. Mogły także uczestniczyć w podchodach zorganizowanych na terenie i w okolicach szkoły o Nagrodę Burmistrza. W tej konkurencji rywalizowało ze sobą 5 drużyn, a zwycięzcą okazała się rodzina Sobierajów.

W czasie trwania imprezy, dużym powodzeniem cieszyła się fantownia, w której dzięki zakupionym losom, można było otrzymać atrakcyjne nagrody (m.in.: 2 rowery górskie, odtwarzacz mp3, czajnik elektryczny, grill ogrodowy, serwis obiadowy, materace, karnet na basen dla 3 osób, obiad w pizzerii, talony do realizacji w zakładach fryzjerskich).

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, zbiorów i kolekcji na giełdzie hobbystów.

Uwagę uczestników festynu przyciągało niezwykle barwne stoisko profilaktyczne oraz ekologiczne propagujące zdrową żywność: owoce, warzywa, soki, domowe wypieki i przetwory, którymi chętnie wszyscy się częstowali.

Podczas festynu zorganizowano także kiermasz rękodzieł, na którym można było kupić ciepłą herbatę, kawę oraz ciasto upieczone przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Za udział w konkursach, konkurencjach sportowych, występach, każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy ognisku, by wspólnie zjeść grochówkę i upiec kiełbaski.

Wspólna zabawa dzieci i ich rodziców przebiegała w atmosferze radości oraz dobrego humoru, a uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem świadczącym o sensowności i celowości podjętych działań. Należy podkreślić, że ich różnorodność i atrakcyjność zawdzięczamy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Darłowie, a także hojności naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Są to:

Urząd Miasta Darłowo; Rada Rodziców SP3 w Darłowie; stołówka „Smakosz” – Mirosława Sidło; Laboratorium Analityczne „Vita” – Paweł Krakowiak; sklep Intermarche – Agnieszka Frączek; sklep wielobranżowy – Bogusław Bagnucki; sklep drogeryjno - przemysłowy ,,Jantar” - Grażyna Siemiątkowska; P.H. MAX – Marcin Majewski; sklep odzieżowy – Iwona Kęsy; sklep papierniczy – Bożena Sowa; Firma Handlowa Stella – Stella Petrosyan; sklep ,,Delicja”- Izabela Harasimiuk; F.H. ,,OUI”; centrum AGD RTV – Jacek i Bożena Szulc spółka jawna; sklep odzieżowy – Mariusz Klimaszewski; kiosk warzywno – owocowy ,,U Nikoli’’- Robert Lauda; drogeria ,,Natura’’- Ewa i Zbigniew Dyczko; sklep warzywno – owocowy – państwo Kmita; kwiaciarnia – państwo Struscy; kwiaciarnia Craspedia – państwo Wysoccy; pizzeria ,,Bagatella” – Dariusz Kos; pizzeria ,,Figaro’’- Monika Meresińska; apteki – Radosław Kurdziel; cukiernia – państwo Makarscy; piekarnia – Stanisław Giełażyn; piekarnia – Marian Góral; firma ,,Drobdar’’ – Danuta i Tadeusz Jędrzejczyk; salony fryzjerskie – ,,Iza” pani Izy Matejek, ,,Anabel”, pani Anna Ławrów; solarium ,, Tropicana”- Tamara Zgud; zakład fotograficzny foto ,,Pam Profil”; państwo Rammig; państwo Stankiewicz.

Mamy nadzieję, że festyn rodzinny „Grunt to rodzinka” wpisze się na stałe do kalendarza imprez organizowanych cyklicznie na terenie naszej szkoły i tak jak w tym roku będzie cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów oraz ich rodzin.

Joanna Klimaszewska

Beata Łoin

zdjęcia w artykule: zakład fotograficzny ,,Pam Profil”