Nauczyciele – Uczniom

W środę 23 czerwca 2010 roku, w pierwszym dniu kalendarzowego lata, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali dla swoich uczniów niespodziankę. Przez jedną godzinę w roku szkolnym nie byli ich paniami i panami stojącymi przy tablicy, ale aktorami, którzy wcielili się w role postaci znanej bajki „Królewna Śnieżka”. Ciekawe charakteryzacje były niemałą zagadką dla wielu dzieci, kto kryje się pod bajkowym przebraniem. A tu pani od religii była czarownicą, jeden pan od w-f księciem, drugi królem, trzeci sługą, matematyk krasnoludkiem, nauczyciel historii nadwornym myśliwym, polonistka szarym wróblem, pani od matematyki leśnym ptakiem, a panie uczące w klasach I – III: Śnieżką, złą królową, czarodziejskim lustrem, narratorem, damami dworu,  krasnoludkami. Uczniowie z ogromnym przejęciem i wielkim zainteresowaniem oglądali sztukę wystawioną na „deskach” szkolnej sali gimnastycznej. Zakończenie i finał były oklaskiwane gromkimi brawami. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci były piękną nagrodą za aktorski wysiłek nauczycieli, którzy tak naprawdę mieli prawdziwą tremę przed występem i tak bardzo chcieli, aby sztuka się podobała. W tak miłym nastroju, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, żegnali się powoli na czas wakacji uczniowie i ich nauczyciele, by spotkać się w nowym roku szkolnym wypoczęci, pełni zapału do nauki i pracy i z nowymi pomysłami.

Reżyseria – Aldona Śmigielska

Dama II – Beata Wojtkowska

Dama III – Anita Rynkowska

Scenografia – Justyna Tomczyk, Ewa Filipek, Małgorzata Marek, Beata Wojtkowska

Oprawa muzyczna – Grażyna Kopeć.

Dorota Krajczyńska - Gruba