Czy zasypią nas śmieci?

To jedno z pytań, na które próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, podczas akcji „ Sprzątanie Świata - Polska 2009”.

18 września 2009r., w akcji, która wpisana jest w kalendarz i program profilaktyczny szkoły, uczestniczyli wszyscy uczniowie.

W klasach I – V prowadzone były zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci zastanawiały się nad tym, jak można pomóc Ziemi, jak ją chronić przed niewłaściwym oddziaływaniem człowieka, poznały sposoby recyklingu i segregacji odpadów.

Szóstoklasiści natomiast, wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji sprzątając wyznaczone wcześniej tereny w mieście. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki pamiętali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas działań i skutecznie oczyścili miasto ze śmieci.

J. Tomczyk