NASZE TALENTY PLASTYCZNE

XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Krajobraz Polski – tradycje, współczesność i przyszłość”, stał się pretekstem do zainteresowania się uczniów historią, kulturą i krajobrazem Polski.

Młodzi twórcy pod kierunkiem  opiekunów - pani Ewy Filipek, pani Justyny Tomczyk i moim, przygotowali prace, zgłaszając swój udział w konkursie.

Po krótkim czasie, bo już 19 marca 2010 roku w kinie „Bajka” odbyła się pokonkursowa wystawa w czasie, której dyrektor szkoły Andrzej Protasewicz pogratulował sukcesów młodym artystom.

LAUREATAMI ETAPU POWIATOWEGO zostali uczniowie:

Dominik Gajos, Maria Kocińska, Paulina Dominiak, Emilia Karolewska, Kacper Waliszewski, Monika Trapik, Kinga Pakmur, Dominika Madejczyk, Dominika Laga, Filip Mordacz, Dominika Schań.

Wszyscy z radością oglądali prace, zwłaszcza, że wkrótce wyruszą one w dalszą drogę do Częstochowy, by walczyć w etapie ogólnopolskim.

Warto zauważyć, że konfrontacje osiągnięć rówieśniczych w dziedzinie sztuk plastycznych mają wielką moc edukacyjno - wychowawczą, ponieważ motywują uczniów do coraz lepszych wyników. Nauczyciele i instruktorzy wymieniają się doświadczeniami, czyniąc atmosferę przyjazną i miłą dla młodego środowiska twórczego. Pytanie tylko, czy talenty przetrwają?

Elżbieta Juszczyk