Uczeń nie wielbłąd, czyli odchudzamy szkolne plecaki

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie rozpoczęliśmy akcję pod hasłem „TORNISTER LEKKI JAK PIÓRKO”. W ramach jej realizacji działania podjęli nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Główne przedsięwzięcia, które będziemy wdrażać to:

-  wydzielenie szafek, w których uczniowie zostawiać mogą podręczniki szkolne, ćwiczenia, przybory do zajęć plastycznych, stroje gimnastyczne,

-  informowanie rodziców i dzieci o zagrożeniach dla zdrowia, jakie niesie noszenie zbyt ciężkiego plecaka, a w nim niepotrzebnych rzeczy,

-  przypominanie o tym, aby w tornistrze znajdowały się tylko niezbędne przybory szkolne,

-  przestrzeganie, by ciężar tornistra nie przekraczał 10% wagi ucznia.

W ramach prowadzonej akcji organizujemy również konkursy, które propagują główny cel naszej akcji. Odbywać się będą również spotkania informacyjne z rodzicami. Na korytarzach szkolnych prezentowane  są gazetki propagujące ideę lekkiego tornistra.