Miejskie eliminacje

Opólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie dnia 9 kwietnia 2010 roku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (Turniej BRD).

W turnieju udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych  z miasta Darłowa. Do turnieju stanęły trzyosobowe reprezentacje.

Na poziomie szkół podstawowych były to drużyny:

1. Szkoły Podstawowej nr 4 w Darłówku (Zespół Szkół w Darłowie) w składzie: Paulina Krzechki, Anna Tatuśko i Nataniel Wieczorek. Opiekun pani Danuta Traczyk.

2. Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie w składzie: Dawid Adamelak, Mikołaj Długasiewicz i Piotr Dudziński. Opiekun pani Agnieszka Walczak.

Na poziomie szkół gimnazjalnych drużyny:

1. Miejskiego Gimnazjum w Darłowie: w składzie Ilona Jaśkiewicz, Paulina Mazur i Joanna Polakowska. Opiekun pani Mariola Sawka - Sass.

2. Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Darłówku (Zespół Szkół w Darłowie) w składzie: Rafał Bobin, Wojciech Januszewski i Marcin Leszta. Opiekun pani Danuta Traczyk.

Turniej składał się z dwóch części.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań z zakresu zasad dotyczących bezpiecznego zachowania się w ruchu pieszych i rowerzystów, sytuacji w ruchu drogowym i znajomości znaków drogowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W drugiej części uczniowie musieli pokonać na rowerach specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Wiedzę i umiejętności uczestników Turnieju oceniała komisja w składzie:

1. sierż. Bartłomiej Ziębakowski – Komenda Powiatowa Policji w Sławnie,

2. mł. asp. Janusz Kasperek – Komenda Policji w Darłowie (ogniwo prewencji),

3. p.o. komendanta Rafał Musiał – Straż Miejska Darłowo.

W kategorii szkół podstawowych uczniowie uzyskali następujące miejsca:

1. Piotr Dudziński (SP3),

2. Nataniel Wieczorek (SP4),

3. Mikołaj Długasiewicz (SP3),

4. Paulina Krzechki (SP4),

5. Dawid Adamelak (SP3),

6. Anna Tatuśko (SP4).

W kategorii szkół gimnazjalnych uczniowie uzyskali następujące miejsca:

1. Wojciech Januszewski (MG2),

2. Ilona Jaśkiewicz (MG1),

3. Joanna Polakowska (MG1),

4. Marcin Leszta (MG2),

5. Rafał Bobin (MG2),

6. Paulina Mazur (MG1).

Drużynowymi zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych najlepszymi okazali się uczniowie z Miejskiego Gimnazjum nr 2  w Darłówku (Zespół Szkół w Darłowie).

W kwietniu drużyny te, będą walczyły o zwycięstwo w powiatowych eliminacjach Turnieju BRD, które odbędą się w Sławnie.

Organizatorem eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego był Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie  i Urząd Miasta Darłowo, który był jednocześnie sponsorem nagród dla uczestników Turnieju.

Katarzyna Łusiewicz

A to nasi zwycięzcy reprezentanci