Magia świąt… czym jest dla każdego z nas?

To opłatek ułożony na sianku. To piękno kolęd rozbrzmiewających wokół. To pachnąca choinka oświetlona migoczącymi lampkami. To wreszcie atmosfera radości, życzliwości, ciepła, pojednania, nadziei… To czas, kiedy na chwilę zapominamy o naszych codziennych troskach, zmartwieniach, by odnaleźć w sobie to, co w życiu najważniejsze- miłość drugiego człowieka …

W Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie już 22 grudnia panował świąteczny, wyjątkowy nastrój. Uczniowie oraz nauczyciele zostali wprowadzeni w ten niecodzienny klimat przez uczniów klas IV-VI. Młodzi aktorzy, pod kierunkiem pani Joanny Klimaszewskiej, pani Anny Lichańskiej oraz pani Beaty Niewiadomskiej, podczas swojego wystąpienia ukazali zwyczaje oraz tradycje bożonarodzeniowe, pielęgnowane w Polsce. Przedstawieniu towarzyszyła aura refleksji, wyciszenia, powagi. W  ten jakże podniosły, wzruszający  nastrój pomogły wprowadzić publiczność kolędy oraz pastorałki, które przepięknie zaśpiewała grupa wokalna, prowadzona przez panią Marzenę Wolską.

Klasy I-III natomiast obejrzały znakomite wystąpienie uczniów klasy IIB pod kierunkiem pani Grażyny Kopeć. Mali artyści przedstawili jasełka z dużą dozą humoru. Żartobliwe  powiedzonka, gagi oraz śpiewy aktorów przeplatały się z kolędami w doskonałym wykonaniu nauczycieli „Trojki,”, m.in.: pani Wioletty Mordacz, pani Barbary Hulewskiej, pani Marioli Kowalczyk i in.

Uczniowie udali się także do klas na wigilijne spotkanie z wychowawcami, aby na znak pojednania, przebaczenia, miłości i przyjaźni podzielić się wspólnie opłatkiem.

Beata Niewiadomska